Bay / Bayan Lazer Epilasyon

ÖNCELİKLE ARADIĞINIZ HİZMETİ BULAMIYOR VEYA HİZMETLERİMİZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.
İLETİŞİM :  0553 887 22 42

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, pek çok insanın istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığı bir yöntemdir. Peki, lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyonun yan etkileri var mı? Tüyler kaç seansta biter? Lazer epilasyon ağrılı mıdır? Lazer epilasyondan sonra nelere dikkat edilmeli? Kaç yaşından itibaren lazer epilasyon yapılabilir? İşte lazer epilasyonla ilgili merak edilenler…

 

Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

LAZER EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, zarar vermez. Çün  kü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.

 

LAZER EPİLASYONDA SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

 

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde tar  anmaktadır.

 

LAZER EPİLASYONUN SEANS ARALIKLARI NE KADAR OLMALI?

 

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

 

LAZER EPİLASYONDA NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKİR?

 

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

EPİLASYONDA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

 

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar  cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

 

İŞLEM YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

 

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.

 

LAZER SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

 

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden doktor kontrolünde lazer yapılması önerilir.

 

TÜYLER KAÇ SEANSTA BİTER?

 

Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 4 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.

Sohbeti Başlat
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim
Powered by